اخبار علماء و همایش‌هاتیتر اول

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی‌: آیت‌الله ‌شاهرودی حامی انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بودند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به خصوصیات اخلاقی آیت‌الله سید محمد شاهرودی گفت: این مرجع بزرگ و عظیم‌الشان ‌حامی انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بودند و نقش مهمی در حفاظت و ترویج از حوزه‌های علمیه قم و نجف داشت.

آیت‌الله محسن اراکی در مراسم ارتحال آیت‌الله حسینی شاهرودی که شامگاه سه‌شنبه در مسجد اعظم برگزار شد، اظهار داشت: فقها در نظام معرفتی اسلامی برترین و برجسته‌ترین جایگاه را دارند.

وی با بیان اینکه قانون اساسی جمهوری اسلامی دستاورد بزرگ حوزه‌های علمیه است، بیان کرد: در نظام مقدس اسلامی فقاهت دینی و حوزوی ما پاسخگو است و فقه ما برای زندگی بشر برنامه دارد و سعادت بشر درگرو توجه به آن است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد:در دوران رضاخان قلدر ریشه‌کن کردن حوزه‌های علمیه مورد تأکید قرار گرفت ولی این علما بودند که با ایستادگی نه‌تنها حوزه‌های علمیه را حفظ کرده بلکه به ترویج آن پرداختند.

استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه بیت مرجعیت آیت‌الله شاهرودی نقش مهمی در ترویج معارف دینی داشت، بیان کرد: آیت‌الله‌ سید محمود شاهرودی و فرزند ایشان آیت‌الله سید محمد شاهرودی نقش مهمی در تثبیت حوزه‌های علمیه قم و نجف داشتند.

وی ادامه داد: آیت‌الله سید محمود شاهرودی مرجع عالی‌قدر جهان تشیع از آغاز نهضت امام خمینی(ره) نقش عظیمی در پیشبرد آن داشت و بیت آیت‌الله شاهرودی و آیت‌الله سید محمد شاهرودی حامی انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بودند و نقش مهمی در حفاظت و ترویج از حوزه‌های علمیه قم و نجف داشتند.

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه بیت آیت‌الله‌ شاهرودی در صدسال اخیر برکات زیادی برای اسلام و انقلاب داشت، افزود: علمای زیادی در این بیت وجود دارد و اعضای این بیت اهل علم و فضل و کمک به مردم و دستگیری نیازمندان هستند.

وی عنوان کرد: یکی از اقدامات عظیم بیت آیت‌الله‌ شاهرودی سنت پیاده‌روی کربلاست و این بیت معظم از بنیان‌گذاران این حرکت عظیم مردمی هستند و آیت‌الله‌ سید محمود شاهرودی مرجع بزرگ جهان تشیع از مؤسسین این اقدام است و فرزند برومند ایشان آیت‌الله‌ سید محمد شاهرودی این حرکت را ادامه داد و تثبیت این پیاده‌روی مرهون بیت آیت‌الله‌ شاهرودی است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به خصوصیات اخلاقی آیت‌الله‌ سید محمد شاهرودی خاطرنشان کرد: این مرجع بزرگ و عظیم الشان الگوی زهد، تقوا، مردم‌داری پارسایی بود و تقوا، حُسن خلق و تواضع ازجمله خصوصیات این مرجع عظیم الشان بود و طلاب باید از این خصوصیات الگو گیری کنند.

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا