اخبار علماء و همایش‌هاتیتر اول

آیت‌الله مکارم: مجلس ترحیم جانباختگان هواپیمای اوکراینی در حوزه برگزار شود

این مرجع تقلید با تسلیت جان باختن شماری از مردم در حادثه سقوط هواپیما، پیشنهاد کردند که حوزه علمیه برای بزرگداشت جان باختگان این حادثه مراسم ترحیمی برگزار نماید.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار داشتند: خدای متعال را سپاسگزاریم که توفیق داد در خدمت عزیزان باشیم و فقه اهل بیت(ع) را دنبال کنیم.

ایشان ابراز داشتند: من باور نداشتم با آن وضعی که بود بتوانیم به این زودی مشغول درس و بحث شویم، اما به لطف دعای عزیزان توفیق نصیب شد؛ امیدواریم خدای متعال این توفیق را از ما نگیرد و بتوانیم در خدمت شما عزیزان باشیم.

این مرجع تقلید در ادامه ضمن تجلیل از شخصیت کم نظیر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: مردم معمولا از شجاعت او صحبت می کنند، من در اینجا می خواهم یک جمله از اخلاص او بگویم.

معظم له با بیان خاطره ای از شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: سردار سلیمانی دو سه سال قبل به دیدار ما آمده بود و بعد از اتمام صحبت به آقایان گفت که بیرون بروید؛ وقتی همراهان بیرون رفتند، کفن خود را بیرون آورد و گفت این کفن را امضا کنید.

این استاد برجسته حوزه یادآور شدند: این نشان می دهد که اولا شهید سلیمانی از همان زمان به فکر رفتن بود و ثانیا نمی خواست مردم بفهمند که او این کفن را آورده است؛ این اخلاص واقعا قابل ملاحظه و ستودنی است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی همچنین به همراه دیگر حاضران برای شادی روح شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت در حادثه اخیر و نیز علو درجات شهدا فاتحه قرائت کرد.

این مرجع تقلید همچنین با تسلیت جان باختن شماری از مردم در حادثه سقوط هواپیما، پیشنهاد کردند که حوزه علمیه برای بزرگداشت جان باختگان این حادثه مراسم ترحیمی برگزار نماید.


منبع: حوزه نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا